Akcja „Spichlerz pełen ryżu”

W ubiegłym roku wspaniałym sukcesem okazała się akcja „Materac do betlejemskiej stajenki”. Dzięki Waszej pomocy zakupiliśmy ponad 40 materacy dla dzieci z pobliskiego sierocińca. Wielu już w październiku dopytywało się, czy na Boże Narodzenie będzie jakaś zbiórka. W grudniu 2016 planowałem ruszyć z kolejną akcją na rzecz dzieciaków z sierocińca, jednak prace wykończeniowe przy budowie kościoła pochłaniały mi mnóstwo czasu i w natłoku obowiązków obudziłem się zbyt późno z moim projektem. Chodziło mi o zebranie sporej sumy na zakup ryżu do dwóch oddziałów sierocińca, czyli dla blisko 80 dzieci.

Tymczasem Pan Bóg sam zajął się pomysłem akcji i poruszył hojne serca. Do daru Pani Marzeny Sajdak z Andrychowa, który czekał na moim koncie już od jakiegoś czasu dołożył ofiary zebrane przez młodzież i dzieci z grupy misyjnej, której przewodniczy Siostra Jolanta Laszczak, z Żywca. „Zwyczajny cud”! W ten sposób bez internetowej akcji, spichlerz sierocińca wypełnił się ryżem na najbliższe 12 miesięcy.

Oczywiście dostawy są świeże i ryż będzie kupowany co miesiąc. A dzieciaki przynajmniej 2 razy w tygodniu dostaną na talerze pachnący ryż. Wierzcie mi, że jest to dużo lepsza alternatywa dla prawie-codziennej papki kukurydzianej…

Pozostaje mi jedynie podziękować, Pani Marzenie, dzieciom z grupy misyjnej z Nowego Targu i Żywca oraz Siostrze Jolancie za pamięć i wsparcie dla dzieł naszej misji w Awandjelo. Po odbiór ryżu i „do zdjęcia” przyjechała grupka dzieci z sierocińca, oddaję je wam. Ich radość należy do Was. Dziękuję.