DZIĘKUJEMY! – raport z akcji „Pomagamy bo kochamy”

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,
lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi. – Św. Jan Paweł II
Dzięki Waszemu wsparciu 82 osoby : dzieci, starsi, niewidomi, chorzy i niepełnosprawni, żyjący w skrajnym ubóstwie mogli spędzić, świąteczne chwile z radością w duchu i ciele. Na wskazane konto przesłaliście 1.640zł !!! Zgodnie z ideą akcji za złożoną przez was sumę zakupiłem produkty żywnościowe (ryż, makaron, ryby, sól, koncentrat pomidorowy, przyprawy, ciastka, cukierki, mydło, zapałki …), które rozesłałem w paczkach do wielu najuboższych ze wszystkich 6 wiosek naszej misyjnej parafii. W ten oto sposób w wigilijną noc stali się oni dla Was obecni, a świąteczny poczęstunek urozmaicił ich codzienne menu.

Jestem Wam drodzy darczyńcy niezmiernie wdzięczny. Dziękuję za pamięć, za słowa otuchy dla nas wszystkich. Dziękuję Wam szczególnie za to, że zaprosiliście do bożonarodzeniowego stołu tych, o których nikt nie wie, których nikt z Was nie zna. Dziękuję za bezinteresowność i każdy „wdowi grosz”.

Nie jesteśmy w stanie zmierzyć i zwarzyć czynionego dobra ponieważ jego owoce trwają… i mnożą się w życiu naszym jak i tych, których wspieramy. I to jest najpiękniejsze, i dla tego warto żyć, warto kochać! Dlatego warto pomagać innym!

To nasze pierwsze doświadczenie poprzez stronę www.misja-afryka.pl . Mam nadzieję, że zainspiruje nas ono do kolejnych akcji w przyszłości, czekam na opinie i sugestie.