Pierwsza wizyta biskupa Kary w nowej parafii

Tym razem wspomnienie bł. Jana Pawła II przypadło w poniedziałek. Przenieśliśmy wiec świętowanie naszego patrona na najbliższą niedzielę 28. października. Ustaliłem z biskupem, że w dzień odpustu będziemy świętować również bierzmowanie. W tym roku mieliśmy 18 kandydatów co sakramentu bierzmowania. Może niewielu, ale przecież w tej nowej parafii to i tak niezła cyfra. Biskup przyjechał już w sobotę wieczorem aby odbyć rozmowę z kandydatami. Został uroczyście przywitany przez delegację rady parafialnej, dzieci CVAV oraz chór. Ceremonia była dosyć długa al. Wyglądało to mniej więcej jak w filmie „Misja”, kiedy to biskup przybył by obejrzeć chrześcijańskie wspólnoty tzw „redukcje” i został wręcz otoczony przez dzieci i uśmiechnięty tłum Indian… Jeśli ktoś pamięta ten fragment filmu to łatwo wyobrazi sobie atmosferę w Awandjelo.

Msza św. jak zwykle przy takich uroczystościach w śpiewnej i tańczącej oprawie trwała chyba ze 3 godziny. Później spotkania osobiste z parafianami, wymiana wrażeń i wspólny świąteczny posiłek w towarzystwie śpiewów i tańców dzieci CVAV. Biskup był bardzo wzruszony przyjęciem i prostotą tej niecodziennej uroczystości. Szczerość rzeczywiście nie wymaga dużych nakładów i wtedy zresztą jest najpełniej odczytywana.

Biskup odjechał ok 15-tej, ponieważ zszedł jeszcze ze mną aby po raz pierwszy zobaczyć budynek misji. Był zachwycony. Cieszę się i chwałę oddaję Panu Bogu, dobroczyńcom i murarzom…