Ponawiam apel o „Materace do betlejemskiej stajenki”

„Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych, ale i za te, które w innych budzi”
Ks. Kard. Stefan Wyszyński

Drodzy Darczyńcy, listopad już za nami i za niespełna trzy tygodnie czas Bożego Narodzenia, czas pojednania i starań o przeżycie świąt w rodzinnej atmosferze. Wielu z Was być może w przedświątecznym zabieganiu lub z powodu nadmiaru codziennych obowiązków, temat i cel tegorocznej akcji misyjnej umknął uwadze (http://www.misja-afryka.pl/akcja-materac-do-betlejemskiej-stajenki/). Liczba proszących o wsparcie w tym okresie również wzrasta i rzeczywiście trudno zdecydować się komu pomóc, kogo wesprzeć, jaki sposób wybrać aby podzielić się miłością. Wątpiącym i niezdecydowanym dedykuję mój kolejny apel o pomoc w zakupie materacy dla dzieci z sierocińca w Togo. Do tej pory zebraliśmy 2100 zł. Wpłaty dokonało 17 osób, którym z serca już teraz dziękujemy. Potrzeba jednak zebrać 5.600 zł (tj: 1320€) zatem wciąż jeszcze brakuje nam sporej sumy aby wszystkie dzieciaki otrzymały prezent w świąteczny wieczór w postaci nowego materaca.

Proszę nie ulegajcie naiwnie ogólnikowym porównaniom i wpływom internetowej krytyki, która często dzieli potrzebujących wg kryteriów zupełnie niesłusznych. Wszyscy potrzebujący, i w Polsce, i w Afryce, i na innych kontynentach mają wystarczający powód aby Was prosić o pomoc. Oczekują, że podejmiecie osobistą decyzję, że pomożecie im z wyboru i z miłości, ponieważ oni sami nie mogą poradzić sobie z problemem. Wszystko zależy od Waszej woli!

Zachęcam zatem raz jeszcze do wsparcia naszej misyjnej akcji „Materac do betlejemskiej stajenki”. Niech będzie to sposób na stworzenie świątecznej atmosfery w Waszych domach, w Waszych sercach i w sercach dzieci z afrykańskiego sierocińca.

Wpłaty (sumę można odpisać od podatku) należy dokonywać na poniższy numer konta:
Centrum Pomocy Misjom „MOYO”
Ul. Warszawska 826, Borzęcin Duży
05-083 ZABORÓW
Nr rachunku: 29 1600 1127 1844 3217 0000 0001
z dopiskiem „Darowizna-Materace do sierocińca – TOGO”.

Z modlitwą w intencji wszystkich ofiarodawców
Ks. Łukasz Kobielus sma -TOGO