Przedszkole Św. Jana Pawła II gotowe!

Tydzień temu zakończyliśmy roboty wykończeniowe przedszkola Św. Jana Pawła II w Awandjelo. Z powodu braku dostępu do internetu nie mogłem podzielić się za Wami tą gorącą wiadomością. (Przy tutejszym połączeniu internetowym prędkości są tak zawrotne, że otwarcie skrzynki mailowej zajmuje mi czasami kilka godzin… – dlatego proszę o wyrozumiałość.) Przedszkole jest śliczne i choć trzeba będzie je jeszcze w najbliższym czasie doposażyć, to dzieci i rodzice proszą aby je jak najszybciej otworzyć. I tak, z otwarciem nie będziemy zwlekać, ale do tego czasu rodzice muszą wykazać się wolą uporządkowania terenu przed budynkiem.

Prawie 40 maluchów znajdzie w tym dużym budynku miejsce na edukację i zabawę w dwóch salach. Panie przedszkolanki zobowiązały się dodać wnętrzu jeszcze więcej kolorów aby każde dziecko poczuło w nim piękno życia i ludzkich wartości, które będą w nim na pierwszym miejscu.

Jak już wspominałem we wcześniejszych wieściach Św. Jan Paweł II został uroczyście ogłoszony patronem Togo a jego postać jest znana i szanowana również wśród rządzących krajem. Stąd nadanie Jego imienia instytucji publicznej nie sprawia żadnego problemu a wręcz premiuje.

W akcje zebrania potrzebnych do budowy funduszy włączył się najpierw Pan Jarek Motowidło z Roczyn. Dzięki jego zapałowi Bóg poruszył też serca innych ofiarodawców którzy hojnie wsparli budowę, i którym z całego serca jeszcze raz dziękuję : „Fundacji Polskiej dla Afryki” z Panem Wojtkiem Ziębą na czele, organizacji „Amour Sans Frontieres” z Francji oraz wszystkim dobrodziejom i znajomym, którzy poprzez tę stronę zadecydowali o pomocy w zakończeniu inwestycji.

Przyznam, że pracuję sporo a parafia pod względem pastoralnym i infrastruktury rozwija się wzorowo. Nie chcę tu czynić pochwał samemu sobie, ale raczej Wam drodzy parafianie z Andrychowa, przyjaciele i znajomi, którzy troszczycie się o dobro misji i tym samym o dobro ubogich. Radość tych, którym pomagacie niech Wam będzie cząstką nagrody, którą z woli Bożej otrzymacie w całym życiu.

Ps: Inne zdjęcia z Przedszkola znajdziecie w galerii.